Μετά τον Χρήστο Κοσέογλου, ένας ακόμη παίκτης-βαρόμετρο της περσινής ομάδας ανανέωσε με τον Α.Σ. Γιαννιτσά, ο λόγος για τον μεσοεπιθετικό Κώστα Σοφιανίδη, ο οποίος θα συνεχίσει για ακόμη μια σεζόν στα Γιαννιτσά.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Α.Σ. Γιαννιτσά:
«Ο Α.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας του με Κώστα Σοφιανίδη.
Του ευχόμαστε καλή ποδοσφαιρική χρονιά με υγεία.»