Σε πολύ όμορφο κλίμα πραγματοποιήθηκε η ΄΄ Ημερίδα Προπονητικής Ποδοσφαίρου ΄΄ που διοργάνωσε ο Σύνδεσμος Προπονητών Ποδοσφαίρου Πέλλας , με την υποστήριξη & την αιγίδα της ΕΠΣ Πέλλας. . Εισηγητές της ημερίδας ήταν οι εκπαιδευτές των σχολών προπονητών της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κ.κ. Θωμάς Μεταξάς , Μιχάλης Ιορδανίδης και Ιωάννης Γκίσης .
![](https://www.matiespellas.gr/wp-content/uploads/2024/03/5-480x600.jpg)
![](https://www.matiespellas.gr/wp-content/uploads/2024/03/12-342x600.jpg)
![](https://www.matiespellas.gr/wp-content/uploads/2024/03/3-450x600.jpg)
![](https://www.matiespellas.gr/wp-content/uploads/2024/03/5-480x600.jpg)
![](https://www.matiespellas.gr/wp-content/uploads/2024/03/12-342x600.jpg)
Μετά το πέρας της ημερίδας ο Σύνδεσμος παράθεσε δεξίωση στα μέλη του κατά την διάρκεια της οποίας βραβεύθηκαν οι προπονητές για την προσφορά τους στο ποδόσφαιρο :
– Μαλιούφας Κωνσταντίνος ΠΑΕ ΠΑΟΚ
– Μεταξάς Θωμάς : Καθηγητής ΤΕΦΑΑ Α.Π.Θ. , Εκπαιδευτής Σχολών ΕΠΟ
– Ιορδανίδης Μιχάλης : Καθηγητής Φυσικής Αγωγής. , Εκπαιδευτής Σχολών ΕΠΟ
– Γκίσης Ιωάννης : Καθηγητής ΤΕΦΑΑ Σερρών , Εκπαιδευτής Σχολών ΕΠΟ
– Παπαδόπουλος Σάββας : Καθηγητής Φυσικής Αγωγής , Ιδρυτής Αθλητικής Ακαδημίας Γιαννιτσών
– Τσιμτσιρίδης Γεώργιος : Καθηγητής Φυσικής Αγωγής
– Τζούρτζος Γεώργιος
– Ασλανίδης Βασίλειος
![](https://www.matiespellas.gr/wp-content/uploads/2024/03/9-377x600.jpg)
Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Πρόεδρος της ΕΠΣ Πέλλας & Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κ. Αστέριος Αντωνίου , ο Πρόεδρος της Π.Ε.Π.Π κ. Λάμπρος Ανδριόπουλος , ο Αντιπεριφερειάρχης Πέλλας Τζαμτζής Ιορδάνης , οι βουλευτές Πέλλας Καρασμάνης Γεώργιος και Θεοδώρα Τζάκρη ,ο Δήμαρχος Έδεσσας κ. Τσεπκεντζής Ιωάννης , ο Πρόεδρος της ΕΠΣ Ημαθίας κ. Μουρτζίλας Στέργιος , οι Αντιδήμαρχοι Αθλητισμού των Δήμων Έδεσσας & Πέλλας κ.κ. Ευάγγελος Τρυψιάνης και Γιάννης Γυριχίδης , η Πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Έδεσσας Λεμονιά Γαισίδου και οι Πρόεδροι των Συνδέσμων Ηπείρου ( Ανέστης Ζώης ) , Πιερίας ( Καλαιτζίδης Στέλιος ) και Αιτωλοακαρνανίας ( Θεόδωρος Λαβράνος ) καθώς και μέλη της Ε.Ε. της ΕΠΣ Πέλλας.