Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 25ης Ιανουαρίου 2015 ανακηρύχτηκαν για τη βασική εκλογική περιφέρεια Νομού Πέλλης.

Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1. ΚΑΡΑΣΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

2. ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΓΕΣΗ) του Λαζάρου

3. ΣΠΑΡΤΑΛΗ-ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΜΑΛΑΜΑΤΕΝΙΑ (ΜΑΤΙΝΑ) του Ιωάννη

4. ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ευαγγέλου

5. ΤΖΑΜΤΖΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ (ΔΑΝΗΣ) του Συμεών

6. ΤΣΑΛΚΙΤΖΗ ΕΥΘΑΛΙΑ του Αναστασίου


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1. ΖΗΝΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μάρκου

2. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου

3. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ (ΝΑΚΗΣ) του Χαράλαμπου

4. ΣΗΦΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

5. ΣΜΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

6. ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ


ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)

1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΡΑΧΗΛ του Νικολάου

2. ΜΑΚΡΙΔΟΥ ΑΓΑΘΗ του Βασιλείου

3. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Ηλία

4. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Ελευθερίου

5. ΣΟΝΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

6. ΤΣΑΒΑΛΑΚΟΓΛΟΥ ΠΑΥΛΟΣ του Σωτηρίου


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1. ΕΥΤΗΡΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ του Παύλου

2. ΚΑΡΑΝΑΤΣΙΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Δημητρίου

3. ΚΑΤΣΑΡΑ - ΧΡΗΣΤΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Νικολάου

4. ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

5. ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ισαάκ

6. ΤΣΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1. ΔΡΟΣΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Νικολάου

2. ΚΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Δημητρίου

3. ΟΥΓΓΡΙΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Δημητρίου

4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ του Νικολάου

5. ΦΟΥΝΤΑΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Δημητρίου

6. ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου


Τελεία - Απόστολος Γκλέτσος

1. ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1. ΓΟΥΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου


ΚΙΝΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΩΝ

1. ΜΥΡΙΔΟΥ ΑΝΤΙΓΟΝΗ του Δημητρίου

2. ΠΑΠΠΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χαρίλαου

3. ΠΑΡΘΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

4. ΣΠΑΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αναγνώστη

5. ΤΖΕΧΕΛΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Στεφάνου


ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

1. ΑΥΓΗΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

2. ΓΙΟΦΚΟΣ ΘΩΜΑΣ του Ιωάννη

3. ΔΕΛΛΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αντωνίου

4. ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δήμου

5. ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

6. ΤΖΟΥΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημητρίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1. ΑΡΣΕΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χρήστου

2. ΚΟΥΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου

3. ΜΗΝΑΣΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Νικολάου

4. ΜΠΑΚΑΛΟΥ ΔΙΑΛΕΚΤΗ του Παντελή

ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ (Ε.Δ.Ε.Μ.)

1. ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ του Κωνσταντίνου


ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1. ΑΓΑΘΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου

2. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ιωάννη

3. ΘΕΟΔΩΣΗΣ ΙΑΚΩΒΟΣ του Ιωάννη

4. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου

5. ΡΙΖΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία

6. ΤΡΟΧΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βασιλείου

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. -

Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και τηςριζοσπαστικής Οικολογίας & Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση - ΜΑΡΣ – πολιτική συνεργασία δυνάμεων και αγωνιστών/στριών

1. ΑΣΚΗΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παντελή

2. ΚΕΡΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΛΙΑΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Γεωργίου

4. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη

5. ΛΟΥΣΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου

6. ΜΠΑΚΑΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γρηγορίου


ΚΚΕ(μ-λ)-Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1. ΖΑΓΓΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ταξιάρχη

ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1. ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Σάββα

2. ΜΑΝΟΜΕΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευσταθίου

3. ΠΑΓΩΝΗ ΜΑΡΙΑ του Σωτηρίου

4. ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου


ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ -ΕΛΛΗΝΕΣ

1. ΒΕΡΝΤΙ-ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΞΕΝΗ του Βασιλείου

2. ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

3. ΖΙΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

4. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

5. ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Δημητρίου