Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες της 2ης αγωνιστικής των ομίλων της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου τουρνουά Παγκορασίδων.

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Παγκορασίδων

Α´ όμιλος (Νεάπολη Λάρισας)

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης - Γαία Δράμας 0-3 (21-25, 22-25, 23-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ναύαρχος Βότσης 3-2 (25-16, 22-25, 14-25, 25-20, 15-12)

2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
Γαία Δράμας - Ναύαρχος Βότσης 3-0 (25-22, 25-22, 26-24)
ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 0-3 (16-25, 21-25, 07-25)

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
13.00: Ναύαρχος Βότσης - ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης
15.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Γαία Δράμας

Βαθμολογία
1. Γαία Δράμας 6β. (6-0)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 5β. (6-2)
3. Ναύαρχος Βότσης 1β. (2-6)
4. ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης 0β. (0-6) 

Β´ όμιλος (Κλειστό Γιαννιτσών)

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
Άρης - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (15-25, 25-10, 26-24, 25-11)
ΑΟΠ Μίλωνας - ΑΟ Σουφλαρίων 3-2 (25-08, 22-25, 22-25, 25-17, 15-10)

2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΟ Σουφλαρίων 3-0 (25-23, 25-20, 25-23)
Άρης - ΑΟΠ Μίλωνας 3-0 (25-15, 25-09, 25-18)

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
13.00: ΑΟ Σουφλαρίων - Άρης
15.00: ΑΟΠ Μίλωνας - Ηρακλής Ιωαννίνων

Βαθμολογία
1. Άρης 6β. (6-1)
2. Ηρακλής Ιωαννίων 3β. (4-3)
3. ΑΟΠ Μίλωνας 2β. (3-5)
4. ΑΟ Σουφλαρίων 1β. (2-6)

Γ´ όμιλος (Κλειστό Μελίνα Μερκούρη Ρέντη)

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 0-3 (21-25, 12-25, 16-25)
Ρεπό ο Σπαρτιατικός

2η αγωνιστική  - Σάββατο 30 Ιουνίου
Σπαρτιατικός - Ολυμπιακός 3-1 (25-27, 25-23, 25-18, 25-23)
Ρεπό η ΑΕΚ

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
13.00: ΑΕΚ - Σπαρτιατικός
Ρεπό ο Ολυμπιακός

Βαθμολογία
1. ΑΕΚ 3β. (3-0)
2. Σπαρτιατικός 3β. (3-1)
3. Ολυμπιακός 0β. (1-6)

Δ´ όμιλος (Κλειστό Περιστερίου/Δημοτικό Γυμναστήριο Κηφισιάς "Ζηρίνειο")

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου (Κλειστό Περιστερίου)
ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας - ΑΣ Περιστέρι 0-3 (19-25, 26-28, 20-25)
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-2 (21-25, 25-22, 25-17, 23-25, 15-11)

2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου (Ζηρίνειο)
ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας - Ηρακλής Κηφισιάς 1-3
ΑΣ Περιστέρι - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 2-3

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου (Ζηρίνειο)
14.30: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Νο Ποσειδών Καλαμάτας
17.00: Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΣ Περιστέρι

Βαθμολογία
1. Ηρακλής Κηφισιάς 5β. (6-3)
2. ΑΣ Περιστέρι 4β. (5-3)
3. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3β. (5-5)
4. ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας 0β. (1-6)