Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των ομίλων της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου τουρνουά Παγκορασίδων.

Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης του Πανελλήνιου Παγκορασίδων

Α´ όμιλος (Νεάπολη Λάρισας)

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης - Γαία Δράμας 0-3 (21-25, 22-25, 23-25)
Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Ναύαρχος Βότσης 3-2 (25-16, 22-25, 14-25, 25-20, 15-12)

2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
16.30: Γαία Δράμας - Ναύαρχος Βότσης
19.00: ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης - Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
13.00: Ναύαρχος Βότσης - ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης
15.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - Γαία Δράμας

Βαθμολογία
1. Γαία Δράμας 3β. (3-0)
2. Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός 2β. (3-2)
3. Ναύαρχος Βότσης 1β. (2-3)
4. ΦΣ Πάνθηρες Κοζάνης 0β. (0-3) 

Β´ όμιλος (Κλειστό Γιαννιτσών)

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
Άρης - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (15-25, 25-10, 26-24, 25-11)
ΑΟΠ Μίλωνας - ΑΟ Σουφλαρίων 3-2 (25-08, 22-25, 22-25, 25-17, 15-10)

2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου
17.00: Ηρακλής Ιωαννίνων - ΑΟ Σουφλαρίων
19.00: Άρης - ΑΟΠ Μίλωνας

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
13.00: ΑΟ Σουφλαρίων - Άρης
15.00: ΑΟΠ Μίλωνας - Ηρακλής Ιωαννίνων

Βαθμολογία
1. Άρης 3β. (3-1)
2. ΑΟΠ Μίλωνας 2β. (3-2)
3. ΑΟ Σουφλαρίων 1β. (2-3)
4. Ηρακλής Ιωαννίων 0β. (1-3)

Γ´ όμιλος (Κλειστό Μελίνα Μερκούρη Ρέντη)

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου
Ολυμπιακός - ΑΕΚ 0-3 (21-25, 12-25, 16-25)
Ρεπό ο Σπαρτιατικός

2η αγωνιστική  - Σάββατο 30 Ιουνίου
15.00: Σπαρτιατικός - Ολυμπιακός
Ρεπό η ΑΕΚ

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου
13.00: ΑΕΚ - Σπαρτιατικός
Ρεπό ο Ολυμπιακός

Βαθμολογία
1. ΑΕΚ 3β. (3-0)
2. Ολυμπιακός 0β. (0-3)
3. Σπαρτιατικός 0β. (0-0)

Δ´ όμιλος (Κλειστό Περιστερίου/Δημοτικό Γυμναστήριο Κηφισιάς "Ζηρίνειο")

1η αγωνιστική - Παρασκευή 29 Ιουνίου (Κλειστό Περιστερίου)
ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας - ΑΣ Περιστέρι 0-3 (19-25, 26-28, 20-25)
Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 3-2 (21-25, 25-22, 25-17, 23-25, 15-11)

2η αγωνιστική - Σάββατο 30 Ιουνίου (Ζηρίνειο)
15.00: ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας - Ηρακλής Κηφισιάς
17.30: ΑΣ Περιστέρι - ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου

3η αγωνιστική - Κυριακή 1 Ιουλίου (Ζηρίνειο)
14.30: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - Νο Ποσειδών Καλαμάτας
17.00: Ηρακλής Κηφισιάς - ΑΣ Περιστέρι

Βαθμολογία
1. ΑΣ Περιστέρι 3β. (3-0)
2. Ηρακλής Κηφισιάς 2β. (3-2)
3. ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου 1β. (2-3)
4. ΝΟ Ποσειδών Καλαμάτας 0β. (0-3)