Βόλλεϋ: Πανελλήνιο Κορασίδων-Ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση

Ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε την 3η θέση στον Β΄ όμιλο της προημιτελικής φάσης για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κορασίδων, με 2 ήττες και 1 νίκη στην Καβάλα και αποκλείστηκε από την συνέχεια.

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Β’ όμιλος
1η μέρα
ΑΣ Ελπίς – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος 3-0 (25-23, 25-21, 25-11)
Ελπίδα (Τεμελούδης) Γιαπητζόγλου, Σουπιώνη, Παυλίδου, Αθανασιάδου, Αμπεριάδου, Γκόλτσιου, Ευγενίδου –λ / Ιασωνίδου –λ , Αρμουτσή, Σπυρίδωνος, Λιούτα, Γάτση, Δριντσούδη

Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος) Αλατζίδου, Μάτση, Μακρίδου, Παπαδοπούλου, Σιγκούδη, Μάγου, Σαλτσίδου –λ / Παπανικολάου Β. –λ, Παπανικολάου Γ., Μπουλουσάκη

ΕΑ Λάρισας – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων (25-11, 26-24, 25-14)

2η μέρα
ΕΑ Λάρισας - ΑΣ Ελπίς 0-3 (16-25, 16-25, 08-25)
ΕΑΛ (Πνάκας) Ριζομάρκου, Εξάρχου, Παπαδοπούλου, Ριζούλη, Γίτση, Δέλιου Μανδραβέλη –λ / Αποστόλου, Νίσκου, Κωνσταντούλα, Τριανταφύλλου, Δαπούση, Χύτα-Τζιανοπούλου

Ελπίδα (Τεμελούδης) Παπάζογλου, Σουπιώνη, Παυλίδου, Αθανασιάδου, Αμπεριάδου, Γκόλτσιου, Ευγενίδου –λ / Ιασωνίδου –λ , Αρμουτσή Τ., Αρμουτσή Μ., Σπυρίδωνος, Λιούτα, Γούση, Δριντσούδη

ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων – ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος 0-3 (14-25, 14-25, 16-25)
Ηρακλής (Αναστασούλη) Δημητρέλλου, Θεοδωράκη, Ράπτη, Ζερβοπούλου, Παππά, Καρατζόγλου, Αναστασούλη –λ / Μπιζμπέλη-λ, Σίμπα, Αλεξίου, Σιορέντα

Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος) Αλατζίδου, Μάτσι, Μακρίδου, Παπαδοπούλου, Σιγκούδη, Μάγου, Σαλτσίδου –λ / Παπανικολάου Β. –λ, Πασχώνη, Ασλανίδου, Παπανικολάου Γ.

3η μέρα
ΑΣ Ελπίς – ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων 3-1 (18-25, 25-13, 25-17, 25-22)
Ελπίδα (Τεμελούδης) Παπάζογλου, Σουπιώνη, Παυλίδου, Αθανασιάδου, Αμπεριάδου, Γκόλτσιου, Ευγενίδου –λ / Ιασωνίδου –λ , Αρμουτσή Τ., Αρμουτσή Μ., Σπυρίδωνος, Λιούτα, Γούση, Δριντσούδη

Ηρακλής (Αναστασούλη) Δημητρέλλου, Θεοδωράκη, Ράπτη, Ζερβοπούλου, Παππά, Καρατζόγλου, Αναστασούλη –λ / Μπιζμπέλη-λ, Σίμπα, Αλεξίου, Σιορέντα

ΓΑΣ Μ. Αλέξανδρος – ΕΑ Λάρισας 0-3 (27-29, 12-25, 20-25)
Μ. Αλέξανδρος (Τζούρος) Αλατζίδου, Μάτσι, Μακρίδου, Παπαδοπούλου, Σιγκούδη, Μάγου, Σαλτσίδου –λ / Παπανικολάου Β. –λ, Πασχώνη, Ασλανίδου, Παπανικολάου Γ.

ΕΑΛ (Πνάκας) Ριζομάρκου, Εξάρχου, Παπαδοπούλου, Ριζούλη, Γίτση, Δέλιου Μανδραβέλη –λ / Αποστόλου, Νίσκου, Κωνσταντούλα, Τριανταφύλλου, Δαπούση, Χύτα-Τζιανοπούλου


Βαθμολογία
    Ομάδα                              Βαθμοί 
   
1.ΑΣ Ελπίς                            6    
2.ΕΑ Λάρισας                       5    
3.ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος    4    
4.ΑΟ Ηρακλής Ιωαννίνων    3