Handball Premier (7η αγωνιστική), Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική), A2 Ανδρών (5η αγωνιστική), Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική), Β’ Ανδρών (1η αγωνιστική)

Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016
Handball Premier (7η αγωνιστική)
Πανελλήνιος- ΠΑΟΚ 21-21 
Σεριφάτο Αιγίου- Διομήδης Άργους 30-33
Φοίβος Συκεών- ΑΕΚ 24-29
Φίλιππος Βέροιας- Αερωπός Έδεσσας 23-24
ΙΕΚ ΞΥΝΗ Ν.Ι.- ΑΣΕ Δούκα 27-26

Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική)
Μ. Αλέξανδρος- Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας 29-33
Φιλώτας Φλώρινας- Φίλιππος Βέροιας 33-27
HONDA Πανόραμα- ΠΑΟΚ 22-37

Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική)
ΧΑΝΘ- ΓΑΣ Κιλκίς 33-26
Αναγέννηση- ΓΑΣ Καματερού 16-34
Αγριά Κένταυρος- Έσπερος Καλλιθέας 30-27
Πρωτέας Άρτας- Ζαφειράκης Νάουσας 34-26
Ολυμπιακός- ΟΦΝ Ιωνίας 33-23
Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων- Θρίαμβος Αθηνών 31-27
Ιωνικός ΝΦ- ΕΣΝ Βριλησσίων 21-23

Β΄ Ανδρών (1η αγωνιστική)
Αλέξανδρος- Πόντιοι Κιλκίς 26-19
Ηλυσιακός- ΓΣ Χανίων 10-0 (α.α.)
Αθηναϊκός- Τελαμώνας 29-27
ΓΣ Παπασιδέρης- ΑΟ Πολιτείας 38-14
Μακεδών- Απόλλων Σταυρούπολης 
Μακεδονικός- Απόλλων Καμαμαριάς 

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
ΑΟ Ιωαννίνων- ΑΕΣΧ Πυλαίας 23-23
Ηλιούπολη- ΓΑΣ Καματερού 10-34

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2016
Handball Premier (7η αγωνιστική)
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Άρης Νίκαιας 29-28

Βαθμολογία (σε 7 ματς)
1. ΙΕΚ ΞΥΝΗ ΝΙ 12 181-157
2. ΠΑΟΚ 11 196-154
3. ΑΕΚ 11 212-178
4. Πανελλήνιος 10 158-148
------------------------------------------------------------
5. ΑΣΕ Δούκα 10 159-160
6. Διομήδης Άργους 8 178-165
7. Φίλιππος Βέροιας 7 168-157
8. Σεριφάτο Αιγίου 6 196-206
9. ΑΕΣΧ Πυλαίας 5 170-194
10. Αερωπός Έδεσσας 2 174-191
--------------------------------------------------------------
11. Φοίβος Συκεών 2 143-167
12. Αρης Νίκαιας 0 143-201

Α1 Γυναικών (5η αγωνιστική)
Παναιτωλικός- Αμύντας Αμυνταίου 28-27

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1. ΟΦΝ Ιωνίας 10 188-104
2. Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Αρτας 10 178-126
-------------------------------------------------------
3. ΠΑΟΚ 8 170-103
4. Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών 5 129-138
5. Φιλώτας Φλώρινας 5 138-156
6. Φίλιππος Βέροιας 5 127-118
7. HONDA Πανόραμα 3 120-142
8. Παναιτωλικός 2 111-158
-----------------------------------------------------------
9. Αμύντας Αμυνταίου 2 117-146
10. Αρίων Πτολεμαΐδας 0 132-229

Α2 Ανδρών (5η αγωνιστική)
Αρχέλαος- ΑΟ Ιωαννίνων 31-23
Φαίακας- ΓΣ Δράμα 1986 31-29

Α2 Γυναικών (1η αγωνιστική)
Αθηναϊκός- Άρης Νίκαιας 21-20
Άρης Θ.- Ορφέας ΕΒΗΛ 26-15