Ο Ηρακλής μια αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος ανακυρήχθηκε πρωταθλητής 2ου ομίλου μετά την μεγάλη νίκη του και την απρόσμενη εντός έδρας ήττα του Παλαιοχωρίου.
ο Εδεσσαϊκός εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή του , ενω η παραμονή θα δοθεί από τους 39 βαθμούς και πάνω,
Αναλυτικά η αγωνιστική και η βαθμολογία

2ος όμιλος – 29η αγωνιστική

Άρης Παλαιοχωρίου-ΑΠΕ Λαγκαδά 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Ηρακλής 0-7 ΤΕΛΙΚΟ
Κιλκισιακός-Αλμωπός Αριδαίας 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Εδεσσαϊκός-Καμπανιακός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΟ Καρδίας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-1 ΤΕΛΙΚΟ
ΑΕ Καρίτσας-Νάουσα 1-4 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 1-3 ΤΕΛΙΚΟ


Ρεπό: Πιερικός
1. ΗΡΑΚΛΗΣ 62 27 19 5 3 11 16 60-16 33 13 10 3 0 4 34-7 29 14 9 2 3 7 26-9
2. ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ 61 28 19 4 5 15 13 49-19 37 14 12 1 1 5 33-7 24 14 7 3 4 10 16-12
3. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 44 27 12 8 7 21 6 31-21 28 14 8 4 2 10 19-8 16 13 4 4 5 11 12-13
4. ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ 42 27 11 9 7 19 8 32-21 26 13 8 2 3 8 22-10 16 14 3 7 4 11 10-11
5. ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ 41 27 10 11 6 19 8 29-25 24 14 6 6 2 11 14-9 17 13 4 5 4 8 15-16
6. ΠΙΕΡΙΚΟΣ 39 27 11 6 10 15 12 25-29 19 13 5 4 4 8 12-13 20 14 6 2 6 7 13-16
7. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. 39 27 11 6 10 13 14 34-38 23 14 7 2 5 6 20-20 16 13 4 4 5 7 14-18
8. ΝΑΟΥΣΑ 38 27 10 8 9 16 11 29-28 25 13 7 4 2 10 14-4 13 14 3 4 7 6 15-24
9. ΛΑΓΚΑΔΑΣ 36 27 9 9 9 15 12 37-33 16 13 4 4 5 5 21-17 20 14 5 5 4 10 16-16
10. ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ 36 27 11 3 13 14 13 37-33 21 14 6 3 5 6 23-16 15 13 5 0 8 8 14-17
11. ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ 36 27 10 6 11 16 11 31-32 21 14 6 3 5 10 16-14 15 13 4 3 6 6 15-18
12. ΚΑΡΙΤΣΑ ΑΕ 28 27 6 10 11 17 10 25-36 14 14 2 8 4 11 12-17 14 13 4 2 7 6 13-19
13. Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡ. ΗΜ. 25 27 6 7 14 16 11 22-46 14 13 4 2 7 9 8-17 11 14 2 5 7 7 14-29
14. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ 18 27 4 6 17 16 11 17-47 10 14 2 4 8 8 10-25 8 13 2 2 9 8 7-22
15. ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ 13 27 3 4 20 13 14 19-53 7 13 2 1 10 7 11-24 6 14 1 3 10 6 8-29

Η Τελευταία αγωνιστική
Ημερομηνία Ώρα Αγώνας
01/04/2018 16:00 ΝΑΟΥΣΑ - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤ. - -
01/04/2018 16:00 ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ - -
01/04/2018 16:00 Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΡ. ΗΜ. - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ - -
01/04/2018 16:00 ΗΡΑΚΛΗΣ - ΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ - -
01/04/2018 16:00 ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ - ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ - -
01/04/2018 16:00 ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ - ΚΑΡΙΤΣΑ ΑΕ - -
01/04/2018 16:00 ΛΑΓΚΑΔΑΣ - ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ