Κλήρωση Γ’ Εθνικής: Στις 11/10 η σέντρα - Όλο το πρόγραμμα
Τον Οκτώβρη η πρεμιέρα της Γ' Εθνικής -


Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (8/9) η κλήρωση των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής στα γραφεία της ΕΠΟ, για την αγωνιστική περίοδο 2020-21.

Η πρώτη σέντρα της σεζόν θα γίνει στις 11 Οκτωβρίου και το φινάλε στις 18 Απριλίου 2021. Ο λόγος που η Γ' Εθνική καθυστερεί να ξεκινήσει έχει να κάνει με το γεγονός πως ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League μετά και την απόφαση του Διαιτητικού Δικαστηρίου.

Αυτό σημαίνει πως έως και την αυγή του Οκτώβριο θα τακτοποιηθεί και η προκήρυξη του πρωταθλήματος που παραμένει σε εκκρεμότητα μέχρι να λυθεί το θέμα με τις παραπάνω κατηγορίες.



Κατά την διαδικασία της κλήρωσης ο πρόεδρος της Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου τόνισε πως η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ' Εθνική, προκειμένου να έχουν έσοδα οι ομάδες. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο 1ος, ο 2ος, ο 3ος και ο όμιλος της Κρήτης θα έχουν εμβόλιμες αγωνιστικές που θα γίνουν σε 4 Τετάρτες. Ειδικότερα στις 21/10, 18/11, 16/12, 7/1.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

Στον 2ο όμιλο συμμετέχουν 15 ομάδες και το πρόγραμμα είναι 30 αγωνιστικών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Αναγέννηση Γιαννιτσών
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Ρεπό
Εδεσσαϊκός - Θερμαϊκός Θέρμης
Νίκη Αγκαθιάς - Νέα Καλλικράτεια
Αναγέννηση Πλαγιάς - Ποσειδών Μηχανιώνας
Αγροτικός Αστέρας - Αετός Βαρβάρας
Μακεδονικός - Θύελλα Σαρακηνών
Εθνικός Γιαννιτσών - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
2η αγωνιστική  
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - ΠΑΟ Κουφαλίων
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Εδεσσαϊκός
Ρεπό - Νίκη Αγκαθιάς
Θερμαϊκός Θέρμης - Αναγέννηση Πλαγιάς
Νέα Καλλικράτεια - Αγροτικός Αστέρας
Ποσειδών Μηχανιώνας - Μακεδονικός
Αετός Βαρβάρας - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Θύελλα Σαρακηνών - Εθνικός Γιαννιτσών
3η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Εδεσσαϊκός
Νίκη Αγκαθιάς - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Αναγέννηση Πλαγιάς - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αγροτικός Αστέρας - Ρεπό
Μακεδονικός - Θερμαϊκός Θέρμης
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - Νέα Καλλικράτεια
Εθνικός Γιαννιτσών - Ποσειδών Μηχανιώνας
Αετός Βαρβάρας - Θύελλα Σαρακηνών
4η αγωνιστική  
Νίκη Αγκαθιάς - ΠΑΟ Κουφαλίων
Εδεσσαϊκός - Αναγέννηση Πλαγιάς
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Αγροτικός Αστέρας
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Μακεδονικός
Ρεπό - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Θερμαϊκός Θέρμης - Εθνικός Γιαννιτσών
Νέα Καλλικράτεια - Θύελλα Σαρακηνών
Ποσειδών Μηχανιώνας - Αετός Βαρβάρας
5η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Αναγέννηση Πλαγιάς
Αγροτικός Αστέρας - Νίκη Αγκαθιάς
Μακεδονικός - Εδεσσαϊκός
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Εθνικός Γιαννιτσών - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών - Ρεπό
Αετός Βαρβάρας - Θερμαϊκός Θέρμης
Νέα Καλλικράτεια - Ποσειδών Μηχανιώνας
6η αγωνιστική  
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΟ Κουφαλίων
Αναγέννηση Πλαγιάς - Μακεδονικός
Νίκη Αγκαθιάς - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Εδεσσαϊκός - Εθνικός Γιαννιτσών
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Θύελλα Σαρακηνών
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Αετός Βαρβάρας
Ρεπό - Ποσειδών Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης - Νέα Καλλικράτεια
7η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Μακεδονικός
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - Αγροτικός Αστέρας
Εθνικός Γιαννιτσών - Αναγέννηση Πλαγιάς
Θύελλα Σαρακηνών - Νίκη Αγκαθιάς
Αετός Βαρβάρας - Εδεσσαϊκός
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Νέα Καλλικράτεια - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Ρεπό - Θερμαϊκός Θέρμης
8η αγωνιστική  
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - ΠΑΟ Κουφαλίων
Μακεδονικός - Εθνικός Γιαννιτσών
Αγροτικός Αστέρας - Θύελλα Σαρακηνών
Αναγέννηση Πλαγιάς - Αετός Βαρβάρας
Νίκη Αγκαθιάς - Ποσειδών Μηχανιώνας
Εδεσσαϊκός - Νέα Καλλικράτεια
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Ρεπό
9η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Εθνικός Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Αετός Βαρβάρας - Μακεδονικός
Ποσειδών Μηχανιώνας - Αγροτικός Αστέρας
Νέα Καλλικράτεια - Αναγέννηση Πλαγιάς
Θερμαϊκός Θέρμης - Νίκη Αγκαθιάς
Ρεπό - Εδεσσαϊκός
Αναγέννηση Γιαννιτσών - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
10η αγωνιστική  
Θύελλα Σαρακηνών - ΠΑΟ Κουφαλίων
Εθνικός Γιαννιτσών - Αετός Βαρβάρας
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - Ποσειδών Μηχανιώνας
Μακεδονικός - Νέα Καλλικράτεια
Αγροτικός Αστέρας - Θερμαϊκός Θέρμης
Αναγέννηση Πλαγιάς - Ρεπό
Νίκη Αγκαθιάς - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Εδεσσαϊκός - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
11η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Αετός Βαρβάρας
Ποσειδών Μηχανιώνας - Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια - Εθνικός Γιαννιτσών
Θερμαϊκός Θέρμης - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Ρεπό - Μακεδονικός
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Αγροτικός Αστέρας
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Αναγέννηση Πλαγιάς
Εδεσσαϊκός - Νίκη Αγκαθιάς
12η αγωνιστική  
Ποσειδών Μηχανιώνας - ΠΑΟ Κουφαλίων
Αετός Βαρβάρας - Νέα Καλλικράτεια
Θύελλα Σαρακηνών - Θερμαϊκός Θέρμης
Εθνικός Γιαννιτσών - Ρεπό
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Μακεδονικός - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Αγροτικός Αστέρας - Εδεσσαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς - Νίκη Αγκαθιάς
13η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Νέα Καλλικράτεια
Θερμαϊκός Θέρμης - Ποσειδών Μηχανιώνας
Ρεπό - Αετός Βαρβάρας
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Θύελλα Σαρακηνών
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Εθνικός Γιαννιτσών
Εδεσσαϊκός - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων
Νίκη Αγκαθιάς - Μακεδονικός
Αναγέννηση Πλαγιάς - Αγροτικός Αστέρας
14η αγωνιστική  
Θερμαϊκός Θέρμης - ΠΑΟ Κουφαλίων
Νέα Καλλικράτεια - Ρεπό
Ποσειδών Μηχανιώνας - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αετός Βαρβάρας - ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Θύελλα Σαρακηνών - Εδεσσαϊκός
Εθνικός Γιαννιτσών - Νίκη Αγκαθιάς
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων - Αναγέννηση Πλαγιάς
Μακεδονικός - Αγροτικός Αστέρας
15η αγωνιστική  
ΠΑΟ Κουφαλίων - Ρεπό
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Θερμαϊκός Θέρμης
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας - Νέα Καλλικράτεια
Εδεσσαϊκός - Ποσειδών Μηχανιώνας
Νίκη Αγκαθιάς - Αετός Βαρβάρας
Αναγέννηση Πλαγιάς - Θύελλα Σαρακηνών
Αγροτικός Αστέρας - Εθνικός Γιαννιτσών
Μακεδονικός - Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων