Την Τετάρτη 9/04/2014 οι οκτώ ομάδες (Κέρκυρα, Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Χανιά, Αιγινιακός, Φωστήρας, Ηρακλής, Ηρακλής Ψαχνών) ξεκινούν το μίνι πρωτάθλημα για τις τρεις θέσεις ανόδου που οδηγούν στην Super League, ενώ η διαδικασία ολοκληρώνεται την Κυριακή 1 Ιουνίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων:

Α ΓΥΡΟΣ
1η αγωνιστική: Τετάρτη 9 Απριλίου

ΑΟ Χανιά- Ηρακλής Ψαχνών
Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής – Φωστήρας
Νίκη Βόλου – Αιγινιακός

2η αγωνιστική: Κυριακή 13 Απριλίου
Κέρκυρα – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής Ψαχνών – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Αιγινιακός – Φωστήρας

3η αγωνιστική: Μεγάλη Πέμπτη 17 Απριλίου
ΑΟ Χανιά – Ηρακλής
Νίκη Βόλου – Κέρκυρα
Αιγινιακός – Ηρακλής Ψαχνών
Φωστήρας – Ολυμπιακός Βόλου

4η αγωνιστική: Τετάρτη 23 Απριλίου

Νίκη Βόλου – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής – Αιγινιακός
Κέρκυρα – Φωστήρας
Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου

5η αγωνιστική: Κυριακή 27 Απριλίου
ΑΟ Χανιά – Αιγινιακός
Φωστήρας – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής
Ηρακλής Ψαχνών – Κέρκυρα

6η αγωνιστική: Τετάρτη 30 Απριλίου
Φωστήρας – ΑΟ Χανιά
Αιγινιακός – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών
Ηρακλής – Κέρκυρα

7η αγωνιστική: Κυριακή 4 Μαΐου
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής Ψαχνών – Φωστήρας
Κέρκυρα – Αιγινιακός
Ηρακλής – Νίκη Βόλου

Β ΓΥΡΟΣ
8η αγωνιστική: Τετάρτη 7 Μαΐου

Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα
Φωστήρας – Ηρακλής
Αιγινιακός – Νίκη Βόλου

9η αγωνιστική: Κυριακή 11 Μαΐου
ΑΟ Χανιά – Κέρκυρα
Ηρακλής – Ηρακλής Ψαχνών
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας – Αιγινιακός

10η αγωνιστική: Τετάρτη 14 Μαΐου
Ηρακλής – ΑΟ Χανιά
Κέρκυρα – Νίκη Βόλου
Ηρακλής Ψαχνών – Αιγινιακός
Ολυμπιακός Βόλου – Φωστήρας

11η αγωνιστική: Τρίτη 20 Μαϊου
ΑΟ Χανιά – Νίκη Βόλου
Αιγινιακός – Ηρακλής
Φωστήρας – Κέρκυρα
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών

12η αγωνιστική: Σάββατο 24 Μαΐου
Αιγινιακός – ΑΟ Χανιά
Νίκη Βόλου – Φωστήρας
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
Κέρκυρα – Ηρακλής Ψαχνών

13η αγωνιστική: Τετάρτη 28 Μαΐου
ΑΟ Χανιά – Φωστήρας
Ολυμπιακός Βόλου – Αιγινιακός
Ηρακλής Ψαχνών – Νίκη Βόλου
Κέρκυρα – Ηρακλής

14η αγωνιστική: Κυριακή 1 Ιουνίου
ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών
Αιγινιακός – Κέρκυρα
Νίκη Βόλου – Ηρακλής

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1.Κέρκυρα                  6
2.Ολυμπιακός Βόλου 6
3.Νίκη Βόλου             2
4.Χανιά                       1
5.Αιγινιακός               0
6.Φωστήρας               0
7.Ηρακλής                  0
8.Ηρακλής Ψαχνών     0