Η Super League πραγματοποίησε την κλήρωση του πρωταθλήματος περιόδου 2013 - 2014 χωρίς να βγάλει το μεγάλο ντέρμπι στην πρεμιέρα. Το μεγάλο ντέρμπι της Θεσ/νίκης είναι την 12η αγωνιστική ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ. Ολόκληρο το πρόγραμμα.
 
   Η 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος:

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός
ΟΦΗ – Πανιώνιος
ΠΑΟΚ – Skoda Ξάνθη
Απόλλων Σμύρνης – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα
Πλατανιάς – Βέροια
Καλλονή – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Πανθρακικός

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1η - 18η αγωνιστική

Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
ΟΦΗ-Πανιώνιος
Πλατανιάς-Βέροια
Απόλλων-Άρης
Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Σκόντα Ξάνθη
ΑΕΛ Καλλονής-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-Εργοτέλης
Λεβαδειακός-Πανθρακικός

2η - 19η Αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΒΕΡΟΙΑ - Ο.Φ.Η.
ΑΡΗΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

3η - 20η Αγωνιστική


ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
Ο.Φ.Η. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΡΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

4η - 21η Αγωνιστική

Ο.Φ.Η. - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΒΕΡΟΙΑ - Π.Α.Ο.Κ.
ΑΡΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

5η - 22η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΠΟΛΛΩΝ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΡΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

6η - 23η Αγωνιστική

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Ο.Φ.Η. - Π.Α.Ο.Κ.
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΒΕΡΟΙΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

7η - 24η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΡΗΣ

8η - 25η Αγωνιστική

Π.Α.Ο.Κ. - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ - ΑΡΗΣ

9η - 26η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΡΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

10η - 27η Αγωνιστική

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
Π.Α.Ο.Κ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΑΡΗΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

11η - 28η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΡΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ο.Φ.Η.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ

12η - 29η Αγωνιστική

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΑΡΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - Ο.Φ.Η.

13η - 30η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΡΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ

14η - 31η Αγωνιστική

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΡΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Ο.Φ.Η.
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

15η - 32η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΡΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.

16η - 33η Αγωνιστική

ΑΡΗΣ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Π.Α.Ο.Κ.

17η - 34η Αγωνιστική

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΡΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ