Η 2η αγωνιστική των ομίλων στο UEFA Europa League ξεκινά και ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στη Λευκορωσία για να αντιμετωπίσει την Μπάτε Μπορίσοφ (22.00, COSMOTE SPORT 3HD) ενώ ο Ολυμπιακός παίζει με τη Μίλαν. (19.55, COSMOTE SPORT 2HD) .


 
Η 2η αγωνιστική των ομίλων στο UEFA Europa League ξεκινά και ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στη Λευκορωσία για να αντιμετωπίσει την Μπάτε Μπορίσοφ (Πέμπτη 4/10, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD) και να πάρει τους πρώτους του βαθμούς στη διοργάνωση. Από την άλλη, ο Ολυμπιακός (Πέμπτη 4/10, 19.55, COSMOTE SPORT 2HD) μετά το 0-0 της πρεμιέρας με τη Ρεάλ Μπέτις πηγαίνει στο θρυλικό “Σαν Σίρο” για να συναντήσει τη Μίλαν (Πέμπτη 4/10, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD). Οι φίλοι του ποδοσφαίρου θα έχουν στη διάθεσή τους και τις δύο αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων, καθώς και την υπόλοιπη δράση της ημέρας από τα ευρωπαϊκά γήπεδα, ζωντανά και αποκλειστικά στην COSMOTE TV.

Οι τηλεθεατές θα συντονιστούν από τις 18.00, με όλες τις εξελίξεις που αφορούν στα ζευγάρια, θα παρακολουθήσουν πλούσιο ρεπορτάζ, καθώς και αποκλειστική συνέντευξη του ποδοσφαιριστή των «ερυθρολεύκων», Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου μέσα από την εκπομπή “UEFA Europa League Show” (COSMOTE SPORT 2HD), με τους Στέφανο Αβραμίδη και Σωτήρη Κωσταβάρα. Επίσης, λίγο πριν τη «σέντρα», θα γίνει και η πρώτη σύνδεση με τους απεσταλμένους της COSMOTE TV στο Μιλάνο, Γιώργο Θαναηλάκη και Δημήτρη Σπηλιόπουλο, οι οποίοι θα μεταφέρουν το κλίμα που επικρατεί στο «Σαν Σίρο», και τα τελευταία νέα της Μίλαν και του Ολυμπιακού.

Παράλληλα, οι συνδρομητές θα συντονιστούν με όλες τις εξελίξεις που αφορούν στο άλλο ζευγάρι της ημέρας, Μπάτε Μπορίσοφ-ΠΑΟΚ, καθώς οι απεσταλμένοι στη Λευκορωσία, Χρήστος Σωτηρακόπουλος και Μιχάλης Μελισσίδης, θα παρουσιάσουν εκτενές ρεπορτάζ, ενώ θα προβληθεί και αποκλειστική συνέντευξη του προπονητή του ΠΑΟΚ, Ραζβάν Λουτσέσκου και ποδοσφαιριστών της ομάδας.

Με την ολοκλήρωση των ματς, οι συνδρομητές θα επιστρέψουν στο στούντιο των καναλιών COSMOTE SPORT και την εκπομπή “UEFA Europa League Show” (00.00, COSMOTE SPORT 2HD) για όλα τα highlights, τις αναλύσεις και τις συνεντεύξεις των πρωταγωνιστών. Επιπλέον, θα έχουν τη δυνατότητα καθημερινής live ενημέρωσης για όλα όσα συμβαίνουν στα ευρωπαϊκά γήπεδα όπου υπάρχει δράση, μέσα από την εκπομπή «UEFA Europa League Λεπτό προς Λεπτό» (19.45, COSMOTE SPORT 1HD).
Αναλυτικά το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα της Πέμπτης 4/10:

EΡΤ1

18:00 Μπάσκετ κύπελλο: Ολυμπιακός - Χολαργός

Cosmote TV

10.00 ATP 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships, Κυρίως Ταμπλό LIVE COSMOTE SPORT6HD

11.30 ATP 500 China Open, Κυρίως Ταμπλό LIVE COSMOTE SPORT8HD

12.00 ATP 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships, Κυρίως Ταμπλό LIVE COSMOTE SPORT6HD

17:50 Αστάνα-Ρεν, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 11ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT3HD

18.00 Εκπομπή “UEFA Europa League Show” LIVE COSMOTE SPORT2HD

19.45 Εκπομπή “UEFA Europa League Λεπτό προς Λεπτό” LIVE COSMOTE SPORT1HD

19.55 Μίλαν-Ολυμπιακός, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 6ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT2HD

19.55 Μπέτις-Ντουντελάνζ, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 6ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT4HD

19.55 Καραμπάγκ-Άρσεναλ, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 5ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT5HD

19.55 Λεβερκούζεν-ΑΕΚ Λάρνακας, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 1ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT6HD

19.55 Ρόζενμποργκ-Λειψία, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 2ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT7HD

19.55 Σάλτσμπουργκ-Σέλτικ, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 2ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT8HD

19.55 Μπορντό-Κοπεγχάγη, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 3ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT9HD

22.00 Τσέλσι-Βίντι, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 12ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT2HD

22.00 ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ-ΠΑΟΚ, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 12ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT3HD

22.00 Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Λάτσιο, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 8ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT4HD

22.00 Απόλλων Λεμεσού-Μαρσέιγ, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 8ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT5HD

22.00 Κράσνονταρ-Σεβίλη, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 10ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT7HD

22.00 Σπαρτάκ Μόσχας-Βιγιαρεάλ, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 7ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT8HD

22.00 Ρέιντζερς-Ραπίντ Βιέννης, UEFA Europa League, Φάση Ομίλων, 2η αγωνιστική, 7ος Όμιλος LIVE COSMOTE SPORT9HD

00.00 Εκπομπή “UEFA Europa League Show” LIVE COSMOTE SPORT2HD

03.50 FORMULA 1 HONDA JAPANESE GRAND PRIX, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές LIVE COSMOTE SPORT5HD

04.55 Moto3 PTT Thailand Grand Prix, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές LIVE COSMOTE SPORT7HD

05.50 MotoGP PTT Thailand Grand Prix, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές LIVE COSMOTE SPORT7HD

06.00 ATP 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships, Προημιτελικός LIVE COSMOTE SPORT6HD

06.50 Moto2 PTT Thailand Grand Prix, 1ες Ελεύθερες Δοκιμές LIVE COSMOTE SPORT7HD

07.30 ATP 500 China Open, Προημιτελικός LIVE COSMOTE SPORT9HD

07.50 FORMULA 1 HONDA JAPANESE GRAND PRIX, 2ες Ελεύθερες Δοκιμές LIVE COSMOTE SPORT5HD

08.00 ATP 500 Rakuten Japan Open Tennis Championships, Προημιτελικός LIVE COSMOTE SPORT6HD