Άρης, Ναύαρχος Βότσης, Αιγάλεω και Μαρκόπουλο είναι η τετράδα του final-4 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων. Τις επόμενες μέρες θα γίνει η κλήρωση για τον καθορισμό του προγράμματος της τελικής φάσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:

Α´ όμιλος - Κυριακή 11 Μαρτίου

Νεάπολης, 14.00: Άρης - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-15, 25-22, 25-23)
Νεάπολης, 16.00: Ναύαρχος Βότσης - Ένωση Ελασσόνας 3-0 (27-25, 25-21, 25-22)

Β´ όμιλος - Κυριακή 11 Μαρτίου

Στ. Βενέτης, 17.00: Ολυμπιακός - Αιγάλεω 1-3 (20-25, 25-18, 18-25, 23-25)
Μαρκόπουλο, 19.00: Μαρκόπουλο - Φοίβος Μελισσίων 3-1 (23-25, 25-11, 25-13, 25-23)

A´ όμιλος - Κλειστό Νεάπολης

Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική 

18.00: Ηρακλής Ιωαννίνων - Νίκη Αλεξ. 3-1 (27-25, 25-21, 22-25, 25-17)
20.00: Ναύαρχος Βότσης - ΕΑ Λαρίσης 3-0 (25-23, 25-15, 25-21)

Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

18.00: Ναύαρχος Βότσης - Ηρακλής Ιωαννίνων 3-0 (25-16, 25-14, 25-20)
20.00: ΕΑ Λαρίσης - Νίκη Αλεξ. 3-0 (25-10, 25-14, 25-19)

Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

16.00: Νίκη Αλεξ. - Ναύαρχος Βότσης 0-3 (13-25, 08-25, 09-25)
18.00: Ηρακλής Ιωαννίνων - ΕΑ Λαρίσης 0-3 (16-25, 14-25, 18-25)

Βαθμολογία
1. Ναύαρχος Βότσης 9β. (9-0)
2. ΕΑ Λαρίσης 6β. (6-3)
3. Ηρακλής Ιωαννίνων 3β. (3-7)
4. Νίκη Αλεξ. 0β. (1-9)

Β´ όμιλος - Κλειστό Ελασσόνας

Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

18.00: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Άρης 0-3 (12-25, 20-25, 16-25)
20.00: Ένωση Ελασσόνας - Γιάννενα 3-1 (25-22, 25-16, 18-25, 25-22)

Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

18.00: Άρης - Γιάννενα 3-0 (25-11, 25-15, 25-10)
20.00: Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών - Ένωση Ελασσόνας 0-3 (13-25, 23-25, 11-25)

Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

16.00: Γιάννενα - Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 3-2 (27-29, 23-25, 25-22, 25-14, 15-10)
18.00: Ένωση Ελασσόνας - Άρης 0-3 (12-25, 19-25, 16-25)

Βαθμολογία
1. Άρης 9β. (9-0)
2. Ένωση Ελασσόνας 6β. (6-4)
3. Γιάννενα 2β. (4-8)
4. Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών 1β. (2-9)

Γ´ όμιλος - Κλειστό Στ. Βενέτης

Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

12.00: Φοίβος Μελλισσίων - ΑΟ Ακρωτηρίου 3-0 (26-24, 25-16, 25-15)
14.00: Κόρινθος - Ολυμπιακός 2-3 (25-12, 20-25, 25-23, 16-25, 06-15)

Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

12.00: Ολυμπιακός - ΑΟ Ακρωτηρίου 3-0 (25-22, 25-17, 25-13)
14.00: Κόρινθος - Φοίβος Μελισσίων 0-3 (17-25, 24-26, 15-25)

Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

15.30: ΑΟ Ακρωτηρίου - Κόρινθος 1-3 (18-25, 21-25, 25-22, 15-25) 
17.30: Φοίβος Μελισσίων - Ολυμπιακός 1-3 (18-25, 25-22, 15-25, 16-25) 

Βαθμολογία
1. Ολυμπιακός 8β. (9-3)
2. Φοίβος Μελισσίων 6β. (7-3)
3. Κόρινθος 4β. (5-7)
4. ΑΟ Ακρωτηρίου 0β. (1-9)

Δ´ όμιλος - Κλειστό Μαρκόπουλου

Πέμπτη 8 Μαρτίου - 1η αγωνιστική

17.00: Απόλλων Πατρών - Αιγάλεω 0-3 (15-25, 20-25, 22-25)
19.00: ΑΣΕ Νεωρίου - Μαρκόπουλο 0-3 (07-25, 13-25, 14-25)

Παρασκευή 9 Μαρτίου - 2η αγωνιστική

19.00: Αιγάλεω - Μαρκόπουλο 1-3 (20-25, 24-26, 25-15, 24-26)
21.00: Απόλλων Πατρών - ΑΣΕ Νεωρίου 3-0 (25-20, 25-15, 25-23)

Σάββατο 10 Μαρτίου - 3η αγωνιστική

17.00: ΑΣΕ Νεωρίου - Αιγάλεω 0-3 (16-25, 13-25, 19-25)
19.00: Μαρκόπουλο - Απόλλων Πατρών 3-0 (25-09, 25-19, 25-22)

Βαθμολογία
1. Μαρκόπουλο 9β. (9-1)
2. Αιγάλεω 6β. (7-3)
3. Απόλλων Πατρών 3β. (3-6)
4. ΑΣΕ Νεωρίου 0β. (0-9)