Πλούσιο είναι το πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας. Αναλυτικά όλες οι επιλογές για το Σάββατο 3 Μαρτίου: 

02:00 COSMOTE SPORT 8 HD Τένις, ATP 500 Ακαπούλκο, ημιτελικά 
03:00 COSMOTE SPORT 4 HD Ουάσινγκτον Ουίζαρντς - Τορόντο Ράπτορς ΝΒΑ
06:00 COSMOTE SPORT 8 HD Τένις, ATP 500 Ακαπούλκο, ημιτελικά
12:00 ΕΡΤ2 Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου Μπέρμιγχαμ
14:00 COSMOTE SPORT 3 HD Νυρεμβέργη - Γκρόιτερ Φιρτ Bundesliga 2
14:00 COSMOTE SPORT 2 HD Βιγιαρεάλ – Τζιρόνα La Liga
14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μπέρνλι – Έβερτον Premier League
15:00 ΕΡΤ3 ΟΦΗ - Αναγέννηση Καρδίτσας Football League
15:00 Novasports 3HD Πλατανιάς – Λαμία Super League Σουρωτή
15:30 ΕΡΤ2 Εθνικός – Γλυφάδα Α1 πόλο ανδρών
16:30 COSMOTE SPORT 8 HD Αμβούργο – Μάιντς Bundesliga
16:30 ΕΡΤ1 Λαύριο – Ρέθυμνο Basket League
16:30 ΕΡΤ1 ΠΑΟΚ – Τρίκαλα Basket League
16:30 ΕΡΤ1 ΓΣΛ Φάρος – Κύμη Basket League
16:30 COSMOTE SPORT 3 HD Σάλκε – Χέρτα Bundesliga
16:30 COSMOTE SPORT 7 HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Ανόβερο Bundesliga
16:30 COSMOTE SPORT 5 HD Βόλφσμπουργκ - Μπάγερ Λεβερκούζεν Bundesliga
17:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τένις ATP 500 Dubai Tennis Championships, τελικός
17:00 ΕΡΤ2 Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ Volley League
17:00 COSMOTE SPORT 4 HD ΑΕΚ – Κολοσσός Basket League
17:00 COSMOTE SPORT 1 HD Τότεναμ – Χάντερσφιλντ Premier League
17:00 Novasports 4HD Νότιγχαμ Φόρεστ – Μπέρμιγχαμ Championship
17:15 COSMOTE SPORT 2 HD Σεβίλλη - Αθλέτικ Μπιλμπάο La Liga
17:15 Novasports 1HD Κέρκυρα - ΠΑΣ Γιάννινα Super League Σουρωτή
18:00 Novasports 3HD Τρουά - Παρί Σεν Ζερμέν Ligue 1
18:30 ΕΡΤ1 Πανιώνιος – Κόροιβος Basket League
19:00 COSMOTE SPORT 5 HD Λάτσιο – Γιουβέντους Serie A
19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Λίβερπουλ – Νιουκάστλ Premier League
19:30 Novasports 2HD Ατρόμητος – Ξάνθη Super League Σουρωτή
19:30 Novasports 1HD Γουλβς – Ρέντινγκ Championship
19:30 COSMOTE SPORT 3 HD Λειψία – Ντόρτμουντ Bundesliga 
19:30 COSMOTE SPORT 2 HD Λεγανές – Μάλαγα La Liga
19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Ντεπορτίβο λα Κορούνια – Έιμπαρ La Liga
19:30 Novasports 4HD Αϊντχόφεν – Ουτρέχτη Πρωτάθλημα Ολλανδίας
20:00 ΕΡΤ3 Βόλεϊ, Κύπελλο Ελλάδος γυναικών Τελικός
20:00 ΕΡΤ2 Παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου Μπέρμιγχαμ
20:15 COSMOTE SPORT 6 HD Μπενφίκα – Μαρίτιμο Πρωτάθλημα Πορτογαλίας
21:00 Novasports 3HD Σεντ Ετιέν – Ντιζόν Ligue 1
21:45 Novasports 1HD Μπρέντα – Φέγενορντ Πρωτάθλημα Ολλανδίας
21:45 COSMOTE SPORT 2 HD Ρεάλ Μαδρίτης – Χετάφε La Liga
21:45 COSMOTE SPORT 1 HD Νάπολι – Ρόμα Serie A
22:30 COSMOTE SPORT 8 HD Εστορίλ – Μπράγκα Πρωτάθλημα